Dunkel

Dafina Zeqiri ft. MC Kresha - Vet e lype

Dafina Zeqiri
Abonnieren
Aufrufe 4 918 218
100% 30 000 0

Bzzz Entertainment - smarturl.it/Bzzz

Stream/Download - smarturl.it/VetELype

Vetëm ndërmjet Janarit deri në Qershor të vitit 2020, janë trajtuar 297 rasteve të ndryshme të dhunës me bazë gjinore në institucionet e drejtësisë. Në 24 orët e fundit, janë raportuar pesë raste të dhunës në familje.

Shumica e viktimave janë gra!

Dhuna në baza gjinore është çështje politike dhe shteti ka rolin e patjetërsueshëm, jo vetëm të mbrojtjes, por edhe adresimit të kësaj çështje dhe parandalimit.

Mos harroni, “Kush të rreh, nuk të do!”

Mos duro dhunën, raporto në Polici!

112 (nga telefoni mobil) ose
92 (nga telefoni fiks)
Email: info@kosovopolice.comFaleminderim i veçante per RELOAD Arms: instagram.com/reloadarms/

Follow @Dafina Zeqiri - smarturl.it/DafinaZeqiri

Dafina Zeqiri ft. MC Kresha - Vet e lype

Produced: Dafina Zeqiri
Vocal melodies: Dafina Zeqiri
Lyrics: Elinel, Dafina Zeqiri, Mc Kresha
Beat: Ertug
Mix & Master: Deard Sylejmani
Executive Producer: Dafina Zeqiri, Pellumb Citaku, Deard Sylejmani, Adrian Ertug
Video: Entermedia
Publishing: Bzzz


Follow My Playlist on @Spotify - smarturl.it/ItsMeDafinaZeqiri
Follow My Playlist on @Apple Music - smarturl.it/DafinaEssentials

© ℗ Moneyz & Bzzz Entertainment


Vet e lype ft. MC Kresha

Chorus:
Zemer vet e lype!
(Ah)
Zemer vet e lype!
(Ah)
Zemer vet e lype!
Uh, u dunno…
You!
X2

Bridge:
T’thom ty!
(Ty-ty-ry-ry)
Edhe ty!
(Ty-ty-ry-ry)
Edhe ty!
(Ty-ty-ry-ty)
T’thom ty!
Ty-ty-ry-ry yeah you dunno!

Dafina:
Munesh ti mu me m’urrejt
Po me dor sun m’prek!
Per tmir tonen e kom,
Po te thom merre ma qet!
Nese ta merr menja,
Lyp edhe ki me gjet…
Luj me zjerem dije qe ki mu djeg!

Mi pas edhe 1000 jete
Jo ti smunesh me mprek!
Me tmir sillna mire!
Po me t’vshtir
Veq egersire m’bon mu!


Chorus:
Zemer vet e lype!
(Ah)
Zemer vet e lype!
(Ah)
Zemer vet e lype!
Uh, u dunno…
You!


Mc Kresha:
Ali thrilla in manilla/
A ki killa me vanilla?/
Nuk po t’filli t’shkeli Fila/
une i filli Cypress Hill-at/
I du xhylat me tequilla/
Edhe ngjyrat edhe natyra tu knu bilbilat/puro churchilla edhe pushkë se pe du ni chinchilla/

silvester stalloni/
shinin si lluster salloni/
lajm televizioni/grajmin pi Londoni/magjistari e nxjerri
gramin pi nailoni/ju betohem trotuari po cuditet me betonin/ye ye
rambo 3shi kryjti 5she te stacioni/
thuj louis vuitton-it shoki un ti luj butonet/lej ti louboutin-et/lkurë pitoni/homie
diamanta t’verdhë pamja e pentagonit/uji kronit/fellne t’kromit/plata e plomit/shën naomit/
para luvrit n’dane/
tu pi xhylfidane/kqyre kyçjen tane/se po t’ikë pi’ xhami/yea
n’party me pixhame/
tu shetitë si johnny me J t’madhe/prevaranti pi prevalle /DJ kalle me ni valle/

Ali thrilla in Manilla/
A ki killa me vanilla/
Nuk po t’filli t’shkeli Fila/une i filli/
Cypressat Hill-at
I du xhylat me tequilla/
Edhe ngjyrat/edhe natyra tu knu bilbilat/puro churchilla/
edhe pushkë se pe du ni chinchilla/

Bridge:
T’thom ty!
(Ty-ty-ry-ry)
Edhe ty!
(Ty-ty-ry-ry)
Edhe ty!
(Ty-ty-ry-ty)
T’thom ty!
Ty-ty-ry-ry yeah you dunno!

Dafina:
Krejt jeni t’njejt ju per mu..
Sdi qka po fitoni tu m’sulmu
Skom kohe mendjen me jau ndru!
As lojen me lu..
T’lutna mleni rehat!
Sdu me u kthy prap..
Ska prej meje mfal!
Jo nuk ka mfal!


Chorus:
Zemer vet e lype!
(Ah)
Zemer vet e lype!
(Ah)
Zemer vet e lype!
Uh, u dunno…
You!
X2

Bridge:
T’thom ty!
(Ty-ty-ry-ry)
Edhe ty!
(Ty-ty-ry-ry)
Edhe ty!
(Ty-ty-ry-ty)
T’thom ty!
Ty-ty-ry-ry yeah you dunno!


Musik

Teilen:

Link:

Video herunterladen:

Link wird geladen...

Hinzufügen:

Meine Playlist
Später ansehen
KOMMENTARE 964
Arijan Nuhiu
Arijan Nuhiu Vor 3 Tage
😂 ur smart with cameras
nisa rexha
nisa rexha Vor 3 Tage
the King and Queen ....Take a bow
Flora
Flora Vor 3 Tage
Dafina ti je 👑 dhe 👑 do mbetesh 🔥♥️👏👏
Arijan Nuhiu
Arijan Nuhiu Vor 4 Tage
Edhe e Djeta
Linda Lindushe
Linda Lindushe Vor 8 Tage
Nje kenge me shum kuptim, mos hezetoni, shpreheni mendimet dhe veprat, mos duroni Dhune, kja vjen per te gjitha femrat, tregoni se edhe ne kemi drejtsi 👍🏻💪🏻
Shqip Day
Shqip Day Vor 11 Tage
McKresha🥵🥵🥵
Ferdije Sylejmani
Ferdije Sylejmani Vor 12 Tage
Dafina
TheRedX
TheRedX Vor 14 Tage
Ca gjuhen eshte kjo sepse nuk mora vesh asnje fjal
LucidDreaming X
LucidDreaming X Vor 14 Tage
Hahaha Gjuh Rrobotike nga planeta e Marsit
Slim Shady
Slim Shady Vor 16 Tage
pse mduket se dafina e ka prish si muzik
yuoop noke
yuoop noke Vor 16 Tage
Te dua shpirt! I felt in love with ya music since the beginning ️
Hira Xhemaj
Hira Xhemaj Vor 18 Tage
Zemer vet e lype ❤
Endrit. Sh
Endrit. Sh Vor 19 Tage
Kreshaa poet
Safet Aliti
Safet Aliti Vor 19 Tage
Daffy its the bestt
niduoe stre
niduoe stre Vor 20 Tage
Te dua shpirt! I felt in love with ya music since the beginning ❤️
LucidDreaming X
LucidDreaming X Vor 20 Tage
MC Kresha.lidhje ska me kengen e Dafines...veq llumat pa lidhje....!
bodoti qwiu
bodoti qwiu Vor 20 Tage
my boy Kresha singing to Magicians , sidewalks and concrete, my man!
aswer huio
aswer huio Vor 21 Tag
Your music melts the icy winter 🙋🙋
opzz xsin
opzz xsin Vor 19 Tage
Te dua shpirt! I felt in love with ya music since the beginning ❤️
abr design
abr design Vor 23 Tage
عالی میخونه دفینا.معرکس.from IRAN i love voice of Defina
niduoe stre
niduoe stre Vor 20 Tage
Oowowow9w9q9
Aldaaa GLP [FAN]
Aldaaa GLP [FAN] Vor 24 Tage
blacknori97
blacknori97 Vor 25 Tage
Dafina tu kendu per drejtat e femnav, Kresha per Bari, sorry MCKresha, e ke dhi kejt nqet kang
bodoti qwiu
bodoti qwiu Vor 20 Tage
Iqiqoqooq
dbts beats
dbts beats Vor 26 Tage
MC KRESHA STOP RAPP PLEASE THANK YOU looser 0/20 your rap
aswer huio
aswer huio Vor 21 Tag
Uwuwuaiq
Eronit Qela
Eronit Qela Vor 27 Tage
pjesa e kreshes shum e fort amo nuk lidhet me pjesen e dafines hiq si nata me dit
xrrxy vvoi
xrrxy vvoi Vor 27 Tage
The collab we never knew we needed 🔥
opzz xsin
opzz xsin Vor 26 Tage
Your music melts the icy winter 🙋🙋
TheGangsterBrothers
Mc Kresha committed a murder in this bitch!!! No Kizzy
Drilon Rexhepi
Drilon Rexhepi Vor 28 Tage
Si kjo pjese e Mc Kreshes nuk kom ndegju hip hop ship me mir asniher. Eshte apsolut perfekt above all!!
Adnan Xani
Adnan Xani Vor 28 Tage
Sylvester stallone shining si lluster salloni. Akademik me 1 kubik bole
The Real Deal
The Real Deal Vor 29 Tage
Jam marakli Diksuh ju lutem tme thot cdmth (n dane)? Para luvrit n dane tu pi gjylfidane
Geg Toska
Geg Toska Vor 29 Tage
Pixhama 🤣
Mad Max
Mad Max Vor 29 Tage
my boy Kresha singing to Magicians , sidewalks and concrete, my man!
Dritan Kercuku
Dritan Kercuku Vor 29 Tage
The best of Dafy
xrrxy vvoi
xrrxy vvoi Vor 27 Tage
Jsusususushs
happyer
happyer Vor 29 Tage
Iiwiwqow
happyer
happyer Vor 29 Tage
Iw8w8w8w8w
aswer huio
aswer huio Vor 29 Tage
Jajjhahhhhshs
happyer
happyer Vor 29 Tage
Oowowow9w9q9
happyer
happyer Vor 29 Tage
I2i2owowowow
niduoe stre
niduoe stre Vor 29 Tage
Je njeshi i te gjithave gjeneratave do mbetesh e pa vdekshme Dafi
happyer
happyer Vor 29 Tage
Iqiqoqooq
happyer
happyer Vor 29 Tage
Uwuwuaiq
happyer
happyer Vor 29 Tage
Jajjaka
happyer
happyer Vor 29 Tage
Ehsheh
happyer
happyer Vor 29 Tage
Ejdejjejdd
happyer
happyer Vor 29 Tage
Ususueue
happyer
happyer Vor 29 Tage
Ususueueuu
happyer
happyer Vor 29 Tage
Jsusususushs
happyer
happyer Vor 29 Tage
Jshshshshs
happyer
happyer Vor 29 Tage
Jsusususus
happyer
happyer Vor 29 Tage
Shshshshsh
happyer
happyer Vor 29 Tage
Jajjhahhhhshs
happyer
happyer Vor 29 Tage
Ahhahaa
Merita Hoxha
Merita Hoxha Vor Monat
Je njeshi i te gjithave gjeneratave do mbetesh e pa vdekshme Dafi
Genti Duro
Genti Duro Vor Monat
Car pislleqe degjohen sot.. Dhe kete e quajne muzike!!
tannlegeoslo
tannlegeoslo Vor 24 Tage
Mos e dëgjo. Problem solved
GD Kaci
GD Kaci Vor 28 Tage
Muzikë me pikpyetje në fund,o copa e injorantit. Jo pikçuditëse. Pa lê mo dhe i jep të drejtën vetes të gjykosh çfarë quhet muzikë dhe çfarë jo.
Geg Toska
Geg Toska Vor 28 Tage
@Genti Duro edhe kto grupe dikur quheshin pislluk. Iliret e kan nje keng qe e pershkruan se si jan paragjykue. Degjo nga iliret "Rock and roll ne Kosov"
Genti Duro
Genti Duro Vor 29 Tage
@Geg Toska c lidhje ka une degjoj troja, gjurmet..muzike te vertete..
Geg Toska
Geg Toska Vor 29 Tage
Shiko te Bregovici ndoshta gjen cka don.
happyer
happyer Vor Monat
Yess
happyer
happyer Vor Monat
Gogogi
happyer
happyer Vor Monat
Lets goo
happyer
happyer Vor Monat
Yess
happyer
happyer Vor Monat
Hhhhhhh
happyer
happyer Vor Monat
Hhhhhhh
happyer
happyer Vor Monat
Jhhhhh
happyer
happyer Vor Monat
Njjjjj
happyer
happyer Vor Monat
Hhhhh
happyer
happyer Vor Monat
Jjjjjj
happyer
happyer Vor Monat
Oyoyiyiyiy
happyer
happyer Vor Monat
Yuyuyyu
happyer
happyer Vor Monat
Uuuuuyyyyyyyýyy
happyer
happyer Vor Monat
Ttrrrrrrr
happyer
happyer Vor Monat
Tttttttt
happyer
happyer Vor Monat
Hahahahaha
happyer
happyer Vor Monat
Eyeyeyey
happyer
happyer Vor Monat
Yyyyyy
happyer
happyer Vor Monat
Yayaayyaayya
happyer
happyer Vor Monat
Uayayayayay
happyer
happyer Vor Monat
Yayayayaya
happyer
happyer Vor Monat
Yayayayaya
happyer
happyer Vor Monat
Yayayayayya
happyer
happyer Vor Monat
Yayayayayay
happyer
happyer Vor Monat
Yayayayayya
happyer
happyer Vor Monat
Yayaayay
happyer
happyer Vor Monat
Yayayaya
happyer
happyer Vor Monat
Yayaaya
happyer
happyer Vor Monat
Yayayayyaya
happyer
happyer Vor Monat
Aaaaaz
happyer
happyer Vor Monat
Eeee
happyer
happyer Vor Monat
Eeeeee
happyer
happyer Vor Monat
Eeee
happyer
happyer Vor Monat
Eeee
happyer
happyer Vor Monat
Eeeeee
happyer
happyer Vor Monat
Eeeee
happyer
happyer Vor Monat
Eeeeeee
happyer
happyer Vor Monat
Yeeee
happyer
happyer Vor Monat
Offffff
happyer
happyer Vor Monat
Gtttf
happyer
happyer Vor Monat
8euuyg
happyer
happyer Vor Monat
7s7e7e7e7s
happyer
happyer Vor Monat
E77e7ee77e
happyer
happyer Vor Monat
E88e8e7s77e
happyer
happyer Vor Monat
Ie7e7e77ee
happyer
happyer Vor Monat
8ee88e7
happyer
happyer Vor Monat
Ajaiaisa
happyer
happyer Vor Monat
Sijzjsusi
happyer
happyer Vor Monat
Uusususu
happyer
happyer Vor Monat
Jshshsjjs
happyer
happyer Vor Monat
Sjusuwwisi
happyer
happyer Vor Monat
Hahaha
Nächster
Dafina Zeqiri - DURO
3:26
Aufrufe 30 000 000
Tayna x Ledri Vula - Hala
2:37
Aufrufe 7 300 000
Stray Kids "Christmas EveL" M/V
3:54
Gold AG - GUERIL
3:48
Aufrufe 688 947
HAVA x DARDAN - HIGH
3:24
Aufrufe 3 782 368